Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

5 ötlet családi időtöltésre - otthon is okosan

Felgyorsult életet élünk, a szülők egyre elfoglaltabbak, egyre többet dolgoznak, hogy biztosítsák családjuk számára a napi betevőt. Egy család feladatai sokasodnak, de egy nap még mindig csak 24 órából áll. Aztán jön egy külső ok, ami miatt minden hirtelen lelassul. A család egésze otthonába kényszerül tölteni a legtöbb idejét vagy a teljes napot, összezárva, úgy ahogy nem szoktuk máskor. Az új helyzetet okos eszközök segítségével tartalmasabban tudjuk eltölteni, így mutatunk 5 tippet, hogyan töltsünk együtt minőségi időt családunkkal egy összezárt helyzetben.

1.    Mozizzunk együtt otthon

Egy közös mozizás össze tudja hozni a családot. Válasszunk olyan családi filmet, amit mindenki élvezni fog, mindenki számára megfelelő. Majd hívjunk össze mindenkit a kanapéra és egy gombnyomás az okosotthon rendszerünk applikációjában és kezdődhet is a filmezés. Az okosotthon rendszerünk mozi jelenetébe felprogramozott összes aktivitás meg fog történni a gombnyomás után: lemegy a redőny, bekapcsolódik a hangrendszer, bezár az okoszár a bejárati ajtón.

2.    Családi társasjáték

Együtt tölteni az időt, együtt nevetgélni, közben versengeni egymással, kellemes beszélgetések közepette és közben örömteli emlékeket gyűjteni, kell ennél több. Egy jó társasjáték csak növeli a család kohézióját, élvezetessé teszi az együtt töltött perceket, órákat.

Amikor leül a család a tábla köré, akkor apa megnyomja a társasozáshoz felprogramozott jelenetet az applikációban. Minden más szobában lekapcsolódik a világítás, a fűtés mindenhol takarékra kapcsol, a bejárati ajtón kattan a zár. 

3.    Kinn a kertben játszani

Vannak olyan labdajátékok, amelyek szintén könnyedén le tudja kötni az egész család figyelmét. Természetesen ezt már nem a négy fal között játszuk, hanem az udvarunk biztonságában a kellemes napsütésben. Mivel az egész család a kertben van, így a házat biztonságba kell tudnunk. Okosotthon segítségével mozgásérzékelővel figyelhetjük mi történik a bejárati ajtó előtt, okos kaputelefonnal válaszolni is tudunk, ha valaki becsönget és nyitásérzékelővel azonnal jelzést kapunk, ha mégis valaki tudtunk nélkül benyit a bejárati ajtón vagy a kapun.

4.    Feladatok elvégzése játékosan

Mivel mindenki otthon van, így nem várhatjuk el, hogy a házimunkát csak anya végezze el. Miután megegyeztünk, hogy ki milyen feladatot végez el, tegyük játékossá. Ki takarítja ki hamarabb a saját szobáját, ki pakolja el gyorsabban a játékokat, ki porszívóz fel hamarabb. Ha kész a szoba, csukd be az ajtót és szólj, hogy „Készen vagyok”! Az ajtókra szerelt nyitásérzékelő pontosan mutatni fogja, hogy ki mikor csukta be az ajtót, még akkor is, ha egyszerre kiálltja el magát mindkét gyermekünk, hogy kész!

5.    Együtt étkezzünk

Legyen szó reggeliről, ebédről vagy vacsoráról, az együtt eltöltött idő itt is számít. Amikor kész a reggeli, ebéd vagy vacsora, minden szobában szólaljon meg egy választott zene, hogy jelezze, itt az idő. Ez a hang pedig anyának csak egy gombnyomásába telik. Ezután jöhet a közös asztalterítés, közös étkezés, majd a közös elpakolás. 

Fontos, hogy odafigyeljünk az együtt töltött minőségi idő és az egyedül töltött idő között egészséges egyensúlyt állítsunk fel. Így könnyebben átvészelhetjük a hirtelen jött új helyzetet, amikor váratlanul sok időt töltünk együtt a családdal.

Vigyázzatok magatokra és családotokra!

0 Tovább

Fűts okosan!

Eddig igen kegyes volt hozzánk a tél. Nem hozott nagyon komoly mínuszokat és havazás sem volt nagy mértékű. Ez viszont azt jelenti, hogy még meglesz a böjtje és jöhetnek még a nagy mínuszok. Belegondoltál már, hogy eddig mennyi volt a fűtésszámla? Akkor ha bejön a nagy hideg ez az összeg mekkorára ugrik majd? Hatványozódhat is akár. Fűts okosan, hogy a fűtésszámla vége ne a csillagos ég legyen.

Hagyományos termosztátot lecserélve okos központi fali termosztátra az otthonod egészét tudod kontrollálni, vagy radiátorra szerelhető okos termosztátra szobánként is felügyelni tudod fűtésedet.

Okos fali termosztátot beszerezve egy modern és elegáns megjelenésű fűtésvezérlőt kaphatunk, de a külsőség mellett legyen az is fontos, hogy milyen okosotthon rendszerbe illeszthető. Praktikus lehet ha van háttérvilágítása, hogy szürkületben vagy sötétben is le tudjuk olvasni az aktuális hőmérsékletet. Kijelzőjén a legjobb, ha nem csak a hőmérsékletet mutatja, hanem hogy visszajelzést ad a termosztáthoz csatlakoztatott fűtő eszköz működtetéséről és azt is kijelzi, hogy csatlakoztatva van-e az okosotthon rendszerhez vagy valamiért ledobta az. Ez az eszköz a hőmérsékletet ott méri, ahol elhelyezésre került és ez alapján képes irányítani a fűtést a kívánt hőmérsékletre.

Az okos radiátor termosztát szobánként képes a hőmérséklet szabályozására, ugyanis radiátoronkénti vezérlést biztosít. Ahány radiátor van otthonunkban, annyi radiátor termosztát szerelhető fel. Minden radiátor termosztát saját hőmérséklet érzékelővel van ellátva, így egyedileg tudjuk figyelemmel kísérni az adott szoba hőmérséklet változását, egyedileg tudunk beavatkozni. Így a nem használt szobákban takarékoskodhatunk a fűtéssel, míg a kulcsfontosságú helyeken mint fürdőszoba a megfelelő időben megfelelő hőmérsékletet tudunk biztosítani.

Az okos termosztátok - akár fali, akár radiátor - okosotthon rendszerbe integrálásával a központi kezelőfelületről irányíthatjuk fűtésünket. Sőt automatizmust állíthatunk be, páldául szellőztetéskor az adott szoba radiátorát kapcsolja le a rendszer. De nem lesz többet olyan eset sem, hogy a hideg lakás vár ránk, mikor hazaérünk, mert heti ütemterv megadásával a fűtési rendszerünk önállóan működik, anélkül, hogy bele kellene nyúlnunk minden nap. Megtörténhet, hogy nem számítottunk akkor hidegre egy adott napon, így a heti ütemtervünk felülírásra szorul. Ez is megoldható, hiszen az okosotthon mobil applikációt használva telefonunkról bárhonnan bármikor módosíthatjuk az előre felprogramozott tervet, úgymond bele tudunk nyúlni.

Ugye jól hangzik, hogy mindig meleg lakásba érkezzünk haza, de a feleslegesen fűtött szobák ne emeljék a fűtésszámla végösszegét?! Készülj fel, mert jönnek a mínuszok!  

0 Tovább

3 nyomós érv az okos fűtésszabályozás mellett

Minimum három okom volt arra, hogy az okosotthonos fűtésszabályozás adta lehetőségeket végig vegyem egy napom során. A szeptember általában nagyon szeszélyes az időjárás tekintetében, igazi vénasszonyok nyara a napközbeni napsütés, és a hajnali fagyok pedig már a telet hívogatják. Lassan azonban elbúcsúzhattunk a kellemes, meleg napoktól.

1. Helyiségenkénti fűtésszabályozás

Ilyenkor már hűvösek az éjszakák. Biztosan bekapcsolta már majdnem mindenki a fűtést a lakásba, ami az estékhez jól jön, de azt is tudjuk, hogy mindenkinek más a hőfok igénye alvás közben. Egy önálló radiátor termosztát használatával személyre, pontosabban szobára tudjuk szabni egyénileg a hőmérsékletet. A gyerekszobában a kellemes 22 fokot tudjuk tartani, míg a szülői hálóban a 19 fokot fogjuk ideálisnak érezni. A reggelek sem telnek így majd fázósan, hiszen mire kimászunk az ágyból addigra a rendszer felfűti a reggeli készülődéshez szükséges helyiségeket.

2. Energiamegtakarítás

Napközben nincs otthon a család, vagyis felesleges túlfűteni a lakást. A fali termosztáttal összedolgozva okosotthon rendszerünk az egész lakásban egy fix 18 fokot tart majd fel mindaddig, amíg haza nem érünk. Egy órával a hazaérkezés előtt, az okosotthon rendszer segítségével el tudom kezdeni felfűteni a lakást. Így a gyerekek már kellemes melegbe érnek haza, nem kell izgulnom, hogy megfáznak a házi feladatuk készítése közben.

3. Távoli irányítás

Van még egy pontja a napnak, amit már a szüleinktől is úgy tanultuk, hogy figyelni kell. Az esti fürdés során meg ne fázzon a gyerek. Már ha végre eljutunk a fürdésig, és nem órákig tartó szócsatát vívunk arról, hogy induljon el fürdeni. Mégis ha nagyduzzogva magára csapja a fürdőszoba ajtót és be se enged minket, akkor sincs baj. Hiszen a tv elől a kanapén ülve az okostelefonos applikációjából magasabb hőfokra állítjuk a fürdőszobai fűtést és máris biztonságban tudhatjuk gyermekünk egészségét.

Én erre használom az okosotthonnal kapott okos fűtés megoldást. 

0 Tovább

4 egyszerű ötlet az okos otthon kialakításhoz

Sokan vannak úgy az okos eszközökkel, hogy inkább bele sem kezdenek még egy róluk szóló cikk olvasásába se, mert azt hiszik, hogy minden kínaiul lesz és nem fognak érteni belőle semmit. Az pedig egyenesen elképzelhetetlen nekik, hogy beruháznak majd bármilyen okos eszközbe és azt otthon egyedül telepítik, használják. Pedig az okos otthon kialakítása nem bonyolult, legyünk bátrak a tervezésénél!

Vágjunk bele bátran!

Valójában sokkal egyszerűbb az ilyen eszközök telepítése, beállítása és kezelése, mint az elsőre tűnhet. Az ezzel foglalkozó szakemberek szívesen fogadják az érdeklődőket, segítségünkre lehetnek a kezdésnél: elmagyarázzák a működésüket a beállításoktól kezdve egészen addig, hogy mit hova érdemes elhelyezni a lakásban.
Ne felejtsük, hogy a legtöbb okos eszköz „plug and play” elven működik, azaz bedugjuk, és már használhatjuk is. A komolyabb eszközöknél is szinte magától feláll a rendszer, nekünk csak egy telefonnal vagy tablettel kell rácsatlakozni és egy egyszerű, átlátható menüben személyre tudjuk szabni a beállításokat. 
Példának hoztunk 4 egyszerű ötletet, amivel okosítani tudjuk házunkat, és használatukkal belerázódhatunk az okos otthonok világába.


1.    Legyen fény! – Az okos világítás


A legelső és legegyszerűbb lépés, ha az okos technológiával akarunk megismerkedni, az az okos világítás lesz. Az izzókat becsavarjuk a foglalatba, letöltjük a hozzá tartozó applikációt a telefonunkra és készen is vagyunk. 
Az applikáció használata ezután tényleg gyerekjáték, állíthatunk a fényerőn, a világítás színén, beállíthatunk egy időrendet, hogy mikor és melyik lámpa kapcsoljon fel és le. Ugye, ha nem vagyunk otthon, jól jön az, hogy néha felkapcsol egy-egy lámpa, ezzel imitálva, hogy mégpedig ebben a házban vannak.

2.    Csatlakozzunk! – Az okos konnektorok


Szintén nincs más dolgunk vele, mint bedugni a konnektorba, csatlakoztatni a készüléket és így szinte bármi intelligens lehet otthonunkban. Ezután az applikáció segítségével akár a nyaralás során ellenőrizhetjük, hogy mindent lekapcsoltunk-e, vagy munkából hazafelé bekapcsolhatjuk a kávéfőzőt, hogy forró fekete várjon minket otthon. 
Itt is, mint az okos izzóknál beütemezhetjük, hogy mi mikor kapcsoljon be vagy ki. Ezzel nem utolsó sorban rengeteg energiát spórolunk meg!

3.    Figyeljünk! – Az intelligens érzékelők


Az intelligens érzékelők a saját és családunk épségét, házunk háborítatlanságát figyelik éjjel-nappal. Ezeket pedig egyszerűen fel tudjuk fúrni vagy ragasztani bárhová és onnantól nincs más dolgunk, minthogy csatlakoztatjuk telefonunkat és az applikáción keresztül figyeljük az értesítéseket. Itt még a beállításokkal sem kell sokat vesződni, mivel ha baj lenne, jelez a rendszer.
Például egy füstérzékelő sokat segíthet, ami a telefonunkon keresztül jelez, ha épp füstöl valami, mi pedig egyből értesíthetjük a tűzoltókat. Vagy egy víz érzékelő is a segítségünkre lehet, amit akár a hétvégi ház vízaknájában helyezhetünk el, így egy esetleges csőtörés esetén nem hetekig fog folyni a víz, hanem már aznap tehetünk ellene. A mozgásérzékelők pedig jeleznek, ha valaki illetéktelen járkál a kertünkben, házunkban.

4.    Melegedjünk! – Az okos termosztátok


Telepítésük maximum 30 percet vesz igénybe. A régi termosztátot le kell választanunk, az újat pedig felhelyezni a helyére, csatlakoztatni a rendszerhez. A többit pedig telefonunkról beállíthatjuk. A kívánt hőmérsékletet akár szobánként, hogy mikor kapcsoljon be a fűtés, vagy mikor kapcsoljon takarékra.

0 Tovább

Az otthon igazi melege

A házad, lakásod attól lesz igazán otthonos, ha jó érzésekkel térsz haza egy nehéz nap után, és valóban tudsz pihenni benne. Az okos otthonoknál éppen ezért a biztonság és az energiatakarékosság mellett a komfortérzet biztosítása is nagyon fontos!


Te is megpróbálsz úgy spórolni a fűtésszámlán, hogy amikor elindulsz otthonról, letekerd a fűtést, hogy az ne menjen feleslegesen egész nap? A téli nagy hidegekben ezzel sajnos inkább ártasz és pedig nem spórolsz, ráadásul a hideg lakásba hazaérve nem is érzed magad majd igazán komfortosan, mivel bőven kell idő ahhoz, hogy a napközben áthűlt szobák ismét megfelelő hőmérsékletűek legyenek. 


Miért ne tekerd le nagyon a fűtést?

Ha egy átlagos méretűnek mondható téglaházat vagy lakást fűtesz, akkor ott a szerkezet is átmelegszik a hőnek köszönhetően. Ha letekered a fűtést, a falak még legalább fél napig érezhetően adják le a meleget, ez viszont pont annyi idő, hogy mire hazaérsz, a falak is teljesen áthűlnek. Este bár bekapcsolod a fűtést, az áthűlt falak már a hideget fogják sugározni sok-sok órán keresztül. 
A falak újra felfűtése pedig sokkal nagyobb energiafelhasználást igényel, mintha egy kellemes szobahőmérsékleten hagynád napközbenre is a fűtést. 

Mi a megoldás?

Egy okos rendszer pont a fenti probléma megoldásában segít neked! Szerencsére már olyan okos fűtőrendszerek vannak, amiket a telefonodról is irányíthatsz. Így indulás előtt az irodából, az edzőteremből kilépve vagy épp bevásárlás közben is megnézheted, hogy hány fok van épp otthon és kedvedre állíthatod azt.
Óriási előnye, hogy ez a rendszer a szokásaid alapján felállít egy algoritmust és azt felhasználva szabályozza otthonod fűtését.

Hogy néz ki ez a gyakorlatban?

Amikor elmész otthonról, bekapcsol a takarékos funkció, az üres lakásban csökken a hőmérséklet, mégsem hűl ki. Ezzel sok energiát megspórolsz úgy, hogy mégis meleg házba érhetsz haza. 
Ha te általában délután 5-6 óra körül érsz haza, akkor a vezérlés már 4 órától fokozatosan fűti fel a lakást, hogy a megfelelő hőmérsékletű szobába léphess be a nap végén.
Ha este 10-kor mész lefeküdni és általában 2-3 fokkal veszed le ilyenkor a fűtést, az okos rendszer követni fogja a szokásaidat, és ezek alapján felállít egy algoritmust, ami vezérli majd a fűtést. Neked már nem kell tekergetni a termosztátot, hanem a rendszer automatikusan lejjebb állítja a hőfokot éjjelre.

Praktikum és kényelem egyszerre?

A konyhában legyen 20 fok, a fürdőben 23, a garázst elég 16 fokon tartani? Amíg reggelizel vagy filmet nézel a nappaliban, miért menjen a hálószobában a fűtés 28 fokon? Minek fűteni a vendégszobát, ha csak hétvégén mennek át hozzád a barátok? Az okos vezérléssel nagyon egyszerűen minden helyiséget külön hőmérsékletre tudsz állítani, ezzel is csökkentve az energiafelhasználást. 


Az okos otthonok már nem a jövő találmányait, hanem a jelen praktikáit jelentik, amik használatával rövidtávon megtérülnek a beszerzési költségeid. Otthonod pedig a saját igényeidre szabva teljesen komfortos lesz számodra, és nem utolsó sorban a környezet terhelését is csökkented!

0 Tovább
«
12

otthonautomatika

blogavatar

Hogy működik egy okos otthon? Hogyan teszik egyszerűbbé az okos eszközök a mindennapjainkat? www.otthonautomatika.hu Látogassa meg weboldalunkat is.

Utolsó kommentek

Címkefelhő

okosotthon (88),okos otthon (47),smart home (41),intelligens otthon (24),smarthome (24),otthonautomatika (23),iot (17),FIBARO (14),fibaro (14),z-wave (11),okos eszközök (10),okos eszköz (9),IOT (9),okos termosztát (7),fűtésvezérlés (7),okos ház (7),okos világítás (7),biztonság (6),redőnyvezérlés (6),lakberendezés (6),design (5),okos fűtés (5),okos konnektor (5),mesterséges intelligencia (5),okosház (4),otthon (4),lakásfelújítás (4),mozgásérzékelő (4),FIBARO (4),világításvezérlés (4),okos konyha (4),füstérzékelő (3),co sensor (3),világítás (3),szén-monoxid érzékelő (3),okoskonnektor (3),fűtés (3),okos nyaraló (3),vezetéknélküli eszköz (3),okos kert (3),nyitásérzékelő (3),futurizmus (3),berendezés (3),construma (3),energiamegtakarítás (3),kamera (3),távoli ellenőrzés (3),DIY (2),okos iroda (2),árnyékolásvezérlés (2),energiatakarékosság (2),airbnb (2),okos lakás (2),CES2018 (2),IoT (2),technológia (2),életmód (2),karácsony (2),alexa (2),intelligens ház (2),szénmonoxid érzékelő (2),wallplug (2),smartme (2),zwave (2),távoli irányítás (2),vízérzékelő (2),okosotthon rendszer (2),virtuális valóság (2),okos otthon rendszer (2),öntözőrendszer (2),okos zár (2),távoli felügyelet (2),ingatlan (2),okoslakás (2),2017 trendek (2),kislakás (2),otthon design (2),jövő (2),ces (2),okos autó (2),jövő technológia (2),futurism (2),találmányok (2),hangulatvilágítás (2),otthon design tippek (2),tech (2),okos épület (1),okos redőny (1),okosotthon ipar (1),tippek (1),gesztusérzékelő (1),intelligens épület (1),gyerekbarát (1),sonos (1),CES (1),nyílt nap (1), biztonságos otthon (1), generációk (1),technology (1),romantika (1),páratartalom (1),okos árnyékolás (1),IKEA (1),okosotthon (1),ünnepi fények (1),intelligens otthon (1),okos_otthon (1),hacker (1),felújítás (1),dekoráció (1),cyberbűnözés (1),1 nap (1),távoli elérés (1),tipp (1),diy (1),fürdőszoba (1),távoli vezérlés (1),okos randizás (1),konyha (1), szén-monoxid érzékelő (1),intelligens redőny (1),halloween (1),halloween dekoráció (1),hőmérsékletszabályozás (1),művészet (1),okos hűtő (1),ifa2017 (1),modern ház (1),okosotthon rendszerek (1),ünnepek (1),valentin (1),hangasszisztens (1),hálózati biztonság (1),okos porszívó (1),intelligens konnektor (1),hőmérséklet-szabályozás (1),internetbiztonság (1),okos berendezések (1),télapó (1),generációk (1),mikulás (1),csőtörés (1),biztonsági kamera (1),jelenlétszimuláció (1),okos világításvezérlés (1),robot fűnyíró (1),lego (1),árnyékolás (1),biztonsági rendszer (1),ötletek (1),riasztó (1),intelligens árnyékolás (1),kapuvezérlés (1),okos óraokos mérleg (1),okos otthonokos eszközök (1),karácsonyi mozi (1), karácsonyi fények (1), okos konnektor (1), (1), okos otthon (1),intelligens izzó (1), füstérzékelő (1), okos zár (1),jövő otthona (1), (1),wall-plug (1), amazon echo (1),biztonságos otthon (1),led világítás (1),hangszóró (1),fogadalom (1),karácsonyi fények (1),okosotthonokos konnektorokosotthon (1), led fények (1),karácsonyi zenék (1),karácsonyi hangulat (1),valentin nap (1),design világítás (1),dekor (1),2017 trend (1),lakásdekor (1),3d nyomtatás (1),újítások (1),házépítés (1),2017 tavasz (1),elektromos autó (1),fejlesztések (1),vezeték nélküli töltő (1),autók (1),Aston Martin (1),jövő autó (1),helykihasználás (1),smartshop (1),Aero Mobil (1),autócsodák (1),oktatás (1),digitális jövő (1),automatika (1),VR (1),repülő autó (1),lépcső világítás (1),vezetékes okosotthon (1),okosbolt (1),vezeték nélküli okosotthon (1),tárolás (1),nyaralók (1),ház eladás (1),ingatlan eladás tippek (1),design tippek (1),okos otthon (1),otthon automatika (1),button (1),elektronika (1),mini eszközök (1),lézerprojektor (1),okos tükör (1),okosóra (1),vezetéknélküli kamera (1),okos kütyü (1),tomtom (1),navigáció (1),informatika (1),applikációk (1),okos étterem (1),automata étterem (1),gyorsétterem (1),lakás (1),eladás előtt ingatlan (1),garzon (1),ces2017 (1),2017-es trendek (1),time management (1),alkalmazások (1),lifestyle (1),otthon technológia (1),lakás design (1),amazon (1),amazon echo look (1),smart kitchen (1),nyaralás (1),kutatás (1),épületek (1),energiamagtakarítás (1),utazás (1),élettér (1),lakások (1),találmány (1),kirándulás (1),kütyü (1),feladat (1),otthonok (1),amazon (1),echo (1),kütyük (1),okos árnyékolóvezérlés (1),videochat (1),kisállatok (1),alvás okosan (1),okos paplan (1),okos redőnyvezérlés (1),Z-Wave (1),hangvezérlés (1),echo dot (1),AI (1),co érzékelő (1),szénmonoxid (1),telefontöltés (1),siri (1),okos alvás (1),irodafelújítás (1),okos párna (1),pihentető alvás (1),érintés nélküli vezérlés (1),egészség (1),Do it yourself (1),csináldmagad (1),divat (1),divatblogger (1),selfie (1),hosszú hétvége (1),okos távirányító (1),távvezérlés (1),Internet of things (1),házimunka (1),kert (1),netatmo (1),apple (1),homekit (1),okos fűnyíró (1),építészet (1),szakma (1),AR (1),jövő szakmái (1),okos öntözőrendszer (1),miniatűr otthon (1),alvás (1)