A Magic Leap nevű startup vállalat minden képzeletet felűlmúlt azzal, hogy milyen szintre fejlesztette a virtuális valóság lehetőségeit. Némi kreativitással és technikai háttérrel az eredmény lenyűgöző. Amit létrehoznak az már művészet. Nagy valószínűséggel mindez meg fogja változtatni a számítástechnikát, oktatást, vidójátékokat, és még sok minden mást.
Oktatás a jövőben - automatizálás és virtuális valóság
Oktatás automatika
Egyre jobban felgyorsult, rohanó világunkban az automatizálás kulcsfontosságú fogalommá vált. Megjelenik az autókban, az otthonokban, nyaralókban, a boltokban, mobilapplikációkban, éttermekben, és mostmár az oktatásban is.
Már egy magyarországi fiatal fejlesztőkből álló csapat - az EduBase - foglalkozik innovatív, komplex megoldásokkal, amelyekkel modernizálhatják az oktatást, és a tanulást magát is. A multifunkcionális oktatási platform túlmutat a tananyag digitalizálásának szintjén. Képes automatikusan generálni feladatokat, azokra lépésről-lépésre leírni a megoldási menetet és magától kiértékelni a választ is. Egy ilyen rendszer óriási segítség például egy érettségire felkészülő diáknak is, és a tanároknak is, hiszen ezen keresztül a vizsgáztatás jóval kevesebb időt vesz igénybe, arról nem is szólva, hogy a vizsgák javításával töltött idő akár teljesen felszámolható. A felület ráadásul igencsak gazdag extra funkciókban: olyan részletes statisztikákat kaphatunk a vizsgázókról és a vizsga feladatsorokról, amilyeneket korábban még soha. Láthatjuk melyik feladat mennyi ideig tartott nekik, melyiket sikerült a legtöbb embernek megoldani és melyiket a legkevesebbnek. Van benne csalás figyelő funkció is - ha másik böngésző ablakot nyit meg a vizsgázó, arról jelzést küld a tanárnak - illetve komplett előadások, gyakorlatok streaming-jére is van lehetőség.
Utolsó kommentek