Felgyorsult életet élünk, a szülők egyre elfoglaltabbak, egyre többet dolgoznak, hogy biztosítsák családjuk számára a napi betevőt. Egy család feladatai sokasodnak, de egy nap még mindig csak 24 órából áll. Aztán jön egy külső ok, ami miatt minden hirtelen lelassul. A család egésze otthonába kényszerül tölteni a legtöbb idejét vagy a teljes napot, összezárva, úgy ahogy nem szoktuk máskor. Az új helyzetet okos eszközök segítségével tartalmasabban tudjuk eltölteni, így mutatunk 5 tippet, hogyan töltsünk együtt minőségi időt családunkkal egy összezárt helyzetben.

1.    Mozizzunk együtt otthon

Egy közös mozizás össze tudja hozni a családot. Válasszunk olyan családi filmet, amit mindenki élvezni fog, mindenki számára megfelelő. Majd hívjunk össze mindenkit a kanapéra és egy gombnyomás az okosotthon rendszerünk applikációjában és kezdődhet is a filmezés. Az okosotthon rendszerünk mozi jelenetébe felprogramozott összes aktivitás meg fog történni a gombnyomás után: lemegy a redőny, bekapcsolódik a hangrendszer, bezár az okoszár a bejárati ajtón.

2.    Családi társasjáték

Együtt tölteni az időt, együtt nevetgélni, közben versengeni egymással, kellemes beszélgetések közepette és közben örömteli emlékeket gyűjteni, kell ennél több. Egy jó társasjáték csak növeli a család kohézióját, élvezetessé teszi az együtt töltött perceket, órákat.

Amikor leül a család a tábla köré, akkor apa megnyomja a társasozáshoz felprogramozott jelenetet az applikációban. Minden más szobában lekapcsolódik a világítás, a fűtés mindenhol takarékra kapcsol, a bejárati ajtón kattan a zár. 

3.    Kinn a kertben játszani

Vannak olyan labdajátékok, amelyek szintén könnyedén le tudja kötni az egész család figyelmét. Természetesen ezt már nem a négy fal között játszuk, hanem az udvarunk biztonságában a kellemes napsütésben. Mivel az egész család a kertben van, így a házat biztonságba kell tudnunk. Okosotthon segítségével mozgásérzékelővel figyelhetjük mi történik a bejárati ajtó előtt, okos kaputelefonnal válaszolni is tudunk, ha valaki becsönget és nyitásérzékelővel azonnal jelzést kapunk, ha mégis valaki tudtunk nélkül benyit a bejárati ajtón vagy a kapun.

4.    Feladatok elvégzése játékosan

Mivel mindenki otthon van, így nem várhatjuk el, hogy a házimunkát csak anya végezze el. Miután megegyeztünk, hogy ki milyen feladatot végez el, tegyük játékossá. Ki takarítja ki hamarabb a saját szobáját, ki pakolja el gyorsabban a játékokat, ki porszívóz fel hamarabb. Ha kész a szoba, csukd be az ajtót és szólj, hogy „Készen vagyok”! Az ajtókra szerelt nyitásérzékelő pontosan mutatni fogja, hogy ki mikor csukta be az ajtót, még akkor is, ha egyszerre kiálltja el magát mindkét gyermekünk, hogy kész!

5.    Együtt étkezzünk

Legyen szó reggeliről, ebédről vagy vacsoráról, az együtt eltöltött idő itt is számít. Amikor kész a reggeli, ebéd vagy vacsora, minden szobában szólaljon meg egy választott zene, hogy jelezze, itt az idő. Ez a hang pedig anyának csak egy gombnyomásába telik. Ezután jöhet a közös asztalterítés, közös étkezés, majd a közös elpakolás. 

Fontos, hogy odafigyeljünk az együtt töltött minőségi idő és az egyedül töltött idő között egészséges egyensúlyt állítsunk fel. Így könnyebben átvészelhetjük a hirtelen jött új helyzetet, amikor váratlanul sok időt töltünk együtt a családdal.

Vigyázzatok magatokra és családotokra!